Viešoji įstaiga
Kelmės profesinio rengimo centras


2019-11-15 Kelmės skyrius. 2019 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos švyturys. Kaip ir žodis tolerancija, kurio reikšmė - pakantumas, o šis suteikia  žmonėms gebėjimą visuomenėje sugyventi taikiai, priimti kitokį žmogų, kitokius požiūrius, taip ir švyturio simbolis reiškia pagalbą, nes rodo kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Tolerancija - švyturys pakantumui, gebėjimui išlaikyti pagarbą žmogui, nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos, todėl grupėse mokiniai diskutavo minėtomis temomis, tikslinosi sąvokas, piešė piešinius ar kitaip vizualizavo savo mintis.


2019-11-14 Kelmės skyrius. GMV 9/1 grupės mokiniai vyko į ekskursiją naujai atsidariusiame Telefonijos muziejuje ir dalyvavo edukacijoje: patys gaminosi susikalbėjimo įrenginius. Mokiniai gavo ne tik įdomių žinių apie telefonijos raidą ir istorinius aspektus, bet pamatė ir bitkoinų “kasyklą”, įvertino saugyklos durų storį, išbandė telefoninį pokalbį senoviniu telefono aparatu.


2019-11-13 Tytuvėnų skyriaus bendruomenė prisijungė prie Tolerancijos dienos minėjimo, kurios simbolis šiais metais – Švyturys. Šios akcijos tikslas – priminti, kad skirtingų pažiūrų bei įsitikinimų, skirtingų religijų ir rasių žmonės gali ir turi tarpusavyje sutarti, ugdytis toleranciją, pakantumą, kantrybę. Renginio metu mokiniai aptarė Tolerancijos sąvoka, diskutavo šia tema, pristatė nupieštus ir pagamintus Tolerancijos švyturius.


2019-11-13 Tytuvėnų skyrius. Mokyklos būrelio ,,Jaunasis gėlininkas‘‘ ir NVŠ būrelio ,,Lyderystės ABC“ nariai su mokytojomis R. Martinkiene ir R. Tvaskūniene dalyvavo Tytuvėnų piligrimų centre organizuotuose edukaciniuose užsiėmimuose. Edukacinės programos metu gidė Rūta Krencienė papasakojo apie vienuolyno vaistažolių sodelių augalus. Visi edukacinės programos dalyviai iš patinkančių žolelių pasidarė kvapų maišelį. Užsiėmimų pabaigoje mokiniai vaišinosi kvapia žolelių arbata ir įvairių skonių sūriais, iškeptais žolinių pabarstų pataluose.


2019-11- 08 Kelmės skyrius. Virėjo, padavėjo - barmeno ir konditerio specialybių mokiniai kartu su profesijos mokytojomis A.Gedvygiene, D.Pranaitiene ir L.Goriene dalyvavo kasmetinėje maisto ir gėrimų parodoje BAF. Čia domėjosi maisto produktų naujovėmis, degustavo ir tyrinėjo naujus skonius, gilinosi į kulinarijos subtilybes.


2019-11-07 Kelmės skyrius. Užbaigiant Žemaitijos metams skirtą renginių ciklą, mokykloje buvo surengta popietė- susitikimas “Ar sunku būti žemaičiu?” su poete, redaktore, žemaičių etnokultūros puoselėtoja Dalia Zabitiene ir Praniu  Žvinkliu,  žemaičių kalba rašančiu. Mokiniai ne tik aktyviai klausėsi, bet, padedant mokytojui V. Rutkūnui, šoko ir dainavo.


2019-11-07 Kelmės skyrius. Klubo "BE RĖMŲ" popietėje “Kur veda žodžių pėdsakai” įvyko susitikimas su kūrėjais. Svečiavosi poetė Dalia Tamošauskaitė, žemaitiškai kuriantis Pranis Žvinklys, "Vieversio" klubo literatai J. Šimkienė, V. Šimkūnas, klubo prezidentas V. Gulbinas.  Viešnios eilės skaitė I. Šimkūnienė, I. Navickienė ir kt. "Berėmukams" atstovavo V. Petrošienė,  R. Nikė ir Jaunųjų sekcijos atstovai. Buvo pasidžiaugta pirmąja V. Petrošienės knyga "Vidurnakčių maldos".


2019-11-06 Tytuvėnų skyriuje paminėta „Pyragų diena“. Visa mokyklos bendruomenė buvo kviečiama kepti pyragus, vaišinti jais kitus ir aukoti „Išsipildymo akcijai“.


2019-11-04 Kelmės skyriaus mokiniai Kamilė Mikovičiūtė, GV 8/1 gr., Aušrinė Rimkutė, GMV 9/1 gr. ir Gabrielius Baranauskas IG su mokytoja Laima Dockevičiūte dalyvavo jaunimo verslumo konkurse "Ateities Kelmė" ir pristatė pačių parengtą verslo planą. Jaunimas grynino aktualiausias Kelmės rajono socialines problemas ir pristatė socialinio verslo idėjas. Mokinių verslo planas padėtų spręsti jautriausių socialinių grupių, senjorų ir neįgaliųjų, kasdienio gyvenimo problemas. Baigiamąjame "Verslo dienos 2019" renginyje paskelbta, jog "Profesionalų komanda" pasivadinę mokiniai užėmė II-ąją vietą.  


2019-10-28 Kelmės skyriuje vyko seminaras, tema: „ Asmenybės vystymosi dinamika“. Seminarą vedė lektorius - Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos vadovybės ir informacijos skyriaus vadovas Ignas Stankovičius.                                              

 

Puslapiai