Projekto "Interjero dizainas" stažuotė Vokietijoje nuo 2012-09-30 iki 2012-10-06.

Gražų 2012 m. spalio 29 d. vakarą keltu DFDS SEAWAYS REGINA išvykome į projektą Vokietijoje. Projekte dalyvavo Klaipėdos statybininkų mokyklos profesijos mokytoja-metodininkė Jadvyga Jackūnienė, Klaipėdos paslaugų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja Virginija, Kauno soc. paslaugų ir statybos verslo darbuotojų prof. rengimo centro prof. mokytoja Asta Grikštienė ir Kelmės profesinio rengimo centro profesijos mokytoja Daiva Jocienė. Į Kiel‘io uostą atplaukėme spalio 30 d. vakarą, kur mus svetingai pasitiko priimančiosios organizacijos BERATUNGS-SERVICE Hamburge vadovė Virginija Vinčaitė.

    Spalio 1-2 dienomis aplankėme Kiel‘io miesto mokyklas, kuriuose ruošiami įvairių specialybių specialistai t.y. socialinių mokslų, maisto, statybinių specialybių, automobilių mechanikai, oro kondicionavimo sistemų specialistai, sekretoriai, pardavimų specialistai, logistikos specialistai.     Mus svetingai sutiko priėmė šios mokyklos atstovai, pristatė mokyklą, mokyklos mokymo sistemą bei supažindino su naujovėmis darbo rinkoje. Susipažinome su kompiuterizuotomis mokymo klasėmis, profesinio mokymo dirbtuvėmis bei Vokietijos mokinių kasdieniniu gyvenimu. Su Kiel‘io mokyklos kolegomis aptarėme profesinio mokymo panašumus ir skirtumus tarp Vokietijos ir Lietuvos mokyklų, pasidalijome patirtimi.

     Sekančią dieną išvykome į Hamburgo miestą, kur lankėmės architektų-inžinierių asociacijoje. Mus priėmė architektų juristas, kuris mums papasakojo kuo užsiima ši asociacija, kaip jinai veikia, kokios pagrindinės asociacijos užduotys. Asociacija taiko naujoves, kad naujai projektuojami pastatai ir statiniai sunaudotų kuo mažiau energijos ar perduotų kitam pastatui. Architektų inžinierių asociacija darbus pradeda nuo brėžinių ir užbaigia statybos objekto pridavimu.

Labai daug pamatėme ir sužinojome lankydami didžiulę firmą IBA – internacionalinė statyba, ateities statyba, kuri projektuoja Hamburgo miesto Vilensburgo rajoną. Šio didžiulio rajono projektuojamas ilgis 35 km. su 55 tūkst. gyventojų iš 100 skirtingų šalių. Tai Hamburgo būsimas didžiausias gyvenamas rajonas.

       Šio rajono planuojami svarbiausi aspektai – tai industrija, energija, kultūros lygis ir įvairovė. Šiame rajone bus perdirbamos šiukšlės ir iš jų gaminama bio energija, siekiama sumažinti CO2 kiekį. Kai kurie namai renovuojami iš vidaus, o ne iš išorės, nes yra mažesnis šilumos energijos sunaudojimas. Visi namai statomi pasyvūs, kurie save apšildys kaupdami saulės energiją. Šio rajono renovacija, modernizacija ir nauja statyba vykdoma 7 m. ir 60 projektų turi būti įvykdyti 2013 m. Vėliau apsilankėme šios firmos vykdomose naujose statybose.

       Šiame projekte Vokietijoje įgijome naujos patirties statybos srityje, susipažinome su naujausiomis technologijomis, interjero apdailos elementais, medžiagomis, interjero dekoravimo, taip par patyrėme gražių įspūdžių lankantis Hamburgo mieste, susipažinome su miesto istorija, architektūra, kultūra, bei kasdieniniu Vokietijos žmonių gyvenimu.