eu_flag_llp_lt_mazas.jpg

 

   Nuo 2013 m. kovo 17 iki kovo 22 dienos pagal Leonardo da Vinci programos projektą Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0719 “Sveiko maisto gamyba, natūralus skonis, nepriekaištinga kokybė ir modernus pateikimas viešojo maitinimo įmonėse” mūsų mokyklos virėjo ir padavėjo – barmeno profesijų mokytojos Asta Gedvygienė ir Lina Gorienė vyko kelti kvalifikacijos į Vokietiją, Hamburgą. Projekte dalyvavo 8 mokytojos iš Kelmės, Kuršėnų, Mažeikių ir Radviliškio profesinių mokyklų.

     Lankėmės gastronomijos G 11, G 20, G 3 mokyklose, kur susipažinome su dualiniu mokymu. Šis mokymas labai paplitęs Vokietijoje, kai mokinys mokosi mokykloje ir tuo pačiu metu praktinį darbą atlieka pasirinktoje įmonėje. Darbdavys moka jam nustatytą stipendiją.

     Dalyvavome filmavime “Virtuvės mūšis” Vokietijos ZDF televizijoje kartu su žymiu Vokietijos virėju Johanu Lafersu. Ragavome turkų, portugalų, vokiečių virtuvių patiekalus. 

     Patys gaminome ir mokėmės italų patiekalų receptų “Marcos platz” restorane, kur buvome sužavėtos ne tik patiekalais, bet ir pačiu italų priėmimu. 

     Lankėmės Hafen City makro rajone, Hamburgo uoste, plaukiojome Elbe, apsilankėme šv.Michaelio bažnyčioje. 

     Paskutinę dieną vykome į kaimo turizmo sodybą „Landgasthaus Hotel Zur Alten Linde”. Gaminome vokiečių patiekalus ir degustavome. Vakare buvo projekto aptarimas, gavome pažymėjimus ir su geriausiais prisiminimais ir įspūdžiais grįžome namo.

 

img_6666_-_copy.jpg

 

Prie profesinės mokyklos G11

 


                  Lina dekantuoja vyną                                                                                                     Asta ruošia Jūros velnio kepsnį                                                

 

                                                                                                            Lina demonstruoja patiekalų įdėjimą iš didlėkštės

 

 

 

„Pietums bus ėrienos šonkauliukai su bulvėmis“

 

 

Kulinarinėje ZDF TV laidoje „Die Kuchen Schlacht“

 

 Leonardo da Vinci paprograma yra mokymosi visą gyvenimą programos dalis, Lietuvoje ją administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.