http://www.smpf.lt/uploads/documents/logotipai/EU_flag_LLP_LT.jpg

 

 

 

TARPTAUTINĖ PRAKTIKA

 

VšĮ Kelmės profesinio rengimo centras yra Radviliškio TVMC įgyvendinamo Europos Komisijos finansuojamo  Mokymosi visą gyvenimą programos Leonardo da Vinči mobilumo projekto Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0828 „Aš ir mano profesija“ siunčiantysis partneris. Kiti siunčiantieji projekto partneriai: Mažeikių PM ir VšĮ Raseinių TVM. Visose siunčiančiose organizacijose buvo atrinkta po 8 maitinimo srities specialybių besimokančius mokinius – projekto dalyvius. Projekto veiklose dalyvavo VšĮ Kelmės PRC virėjo, padavėjo barmeno ir kaimo turizmo organizatoriaus specialybių mokiniai. Į keturių savaičių trukmės mokomąją stažuotę Vokietijoje rugpjūčio mėnesį buvo išvykusios šios mokinės: Simona Stankutė, Kristina Simonaitytė, Dovilė Povilaitytė ir Rimantė Andrulytė. Rugsėjo mėnesį Austrijoje stažavosi  Indrė Bernotaitė, Judita Banytė, Erika Globytė ir Gintarė Rudytė.

Stažuotės metu projekto dalyviai susipažino su Vokietijos ir Austrijos viešbučių ir restoranų sektoriaus įmonių teikiamomis paslaugomis, pažangiomis maisto ruošimo technologijomis bei įranga, maitinimo paslaugų teikimo naujovėmis, aptarnavimo kultūra, gėrimų paruošimu, nacionalinių patiekalų gaminimo ir pateikimo ypatumais. Tarptautinė praktika padėjo mokiniams bręsti kaip asmenybėms, paskatino siekti profesinio tobulėjimo ir profesinės karjeros. Projekto dalyviai išplėtojo komunikabilumo gebėjimus, patobulino profesinės bei šnekamosios užsienio kalbos įgūdžius, įgyjo bendradarbiavimo patirties, tolerantiškumo, disciplinos, atsakomybės, gyvenimiškos patirties, praplėtė akiratį. Mokiniai gavo stažuotės įvertinimo dokumentus (Europass mobilumo dokumentą ir pažymėjimus), kurie  palengvins darbo paieškas baigus profesinę mokyklą. Turint užsienyje įgytos patirties, bus lengviau pereiti į savarankišką ir atsakingą suaugusiųjų gyvenimą.

Tarptautinė praktika Vokietijoje ir Austrijoje buvo puiki proga ne tik pamatyti, sužinoti, išmokti naujų dalykų, bet ir artimiau susipažinti su šiomis šalimis. Laisvalaikio metu mokomosios stažuotės Vokietijoje dalyviai apžiūrėjo Hamburgo miesto įžymybes, iškylavo laivu Elbės upe, smagiai leido laiką vandens pramogų parke. Stažuotės Austrijoje dalyviai galėjo kasdien grožėtis nuostabiais Alpių kalnų vaizdais, laisvalaikį leido keliaudami po Karintijos regioną, dalyvavo įspūdingoje ekskursijoje į Italijos miestą Veneciją.

 

Projektų vadovė Aldona Vinčienė

 

Šiame straipsnyje pateikta medžiaga atspindi autorės, bet ne Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl EK neatsako už medžiagos turinį ir už galimą informacijos naudojimą.