,,Sveiki atvykę į kaimo turizmo sodybą!“ 

 

 

           Devynių lietuvių grupė šių metų birželio pabaigoje pagal ES ŠMPF Leonardo da Vinčio programos profesijos mokytojų ir vadovų, atsakingų už profesinį rengimą įmonėse, stažuočių projektą ,,Sveiki atvykę į kaimo turizmo sodybą!“ DOTACIJOS NR. LLP-LdV-VETPRO-2011-LT-0653 lankėsi Vokietijos Hamburgo mieste. Jį koordinavo VšĮ Kelmės PRC projekto vadovė – Aldona Biedermann. Priimantis partneris buvo Vokietijos Beratungsservice organizacija.

     Projekte dalyvavo Kelmės, Raseinių, Tauragės, Kuršėnų profesinių mokyklų maisto ruošimo ir turizmo profesijos mokytojai bei “Penktojo sezono” ir “Laimutės svečių namų “ kaimo turizmo įmonių, atsakingi už profesinį rengimą įmonėse, atstovai. Viso devyni dalyviai, sudėtinga programa, kurios tikslas buvo susipažinti su Vokietijos kaimiškųjų ir Hamburgo miesto turizmo įmonių veiklomis, darbo organizavimu, reklamos, pažintinės, pramoginės ar dalykinės kelionės organizavimo galimybėmis, konkrečios turizmo verslo agentūros ar įmonės veikla, daugiau sužinoti apie turizmo verslo planavimą, jo nuoseklų, racionalų, kokybišką vystymą. Taip pat dalyviams buvo įdomūs kultūringo elgesio pavyzdžiai paslaugų versle, svečių priėmimo organizavimas ir aptarnavimas turizmo sodybose, viešojo maitinimo įstaigose. Kiekvienas dalyvis galėjo matyti ir pasidžiaugti, kad organizuojamo turizmo išskirtinis požymis yra- užimtumas KLIENTUI/ŽMOGUI ir malonus bendravimas su juo. Dalyviai ir patys galėjo išbandyti turizmo teikiamas paslaugas.

        Grupė atskridusi į Hamburgą susipažino su oro uosto istorija ir dabartine veikla. Pirmoji projekto dalis vyko Hamburge, kur grupė išklausė programoje numatytas paskaitas, aktyviai dalyvavo diskusijose, susipažino su lankytinomis vietomis ir turistams teikiamomis paslaugomis: nuostabiame parke aplankė dainuojančius fontanus, vyko į ekskursiją po miestą, išmėgino vandens pramogas su vandens slidėmis, lankėsi motociklų “Harley Davidson” šventėje, aklųjų muziejuje „Dialogas tamsoje“, patys bandė įsivaizduoti aklųjų gyvenimą visiškoje tamsoje.

        Projekto dalyviai aplankė Buxtabude profesinę mokyklą, kuri ruošia turizmo specialistus. Susipažino su mokymo programomis, apžiūrinėjo mokymo bazę, domėjosi viešojo maitinimo paslaugų ir turizmo sektoriaus įmonių personalo vadovų ir atsakingų darbuotojų už profesinį rengimą įmonėje, parengimu bei sudaromomis galimybėmis jiems, turimų žinių bei įgūdžių, kompetencijų, kvalifikacijų augimui gilinimui.

         Antroji projekto dalis persikėlė į Hamburgo miesto priemiestį ir apsigyveno Landgut Stemmen viešbutyje. Grupė apsigyveno kaimiškoje sodyboje-viešbutyje. Projektinių seminarų metu išanalizavo su kaimo turizmo paklausa ir veikiančių įmonių teikiamomis galimybėmis, kepė kepinius ir gamino kitus saldžiuosius patiekalus. Ypač dalyviams buvo įdomu diskutuoti tema „Turistinės sodybos patalpų interjero parengimas ir dekoravimas. Indų, įrankių, taurių kasdieniniams ir proginiams pokyliams parinkimas ir panaudojimas. Stalų serviravimas ir dekoravimas. Stalo dalykiniam pobūviui dekoravimas ir meniu parinkimas bei patiekalų gaminimas“.

          Į kitus turizmo objektus grupės nariai leidosi dviračiais. Aplankė kempingų parką Lauenbruke, natūralų zoologijos sodą Kindergeburstage, pasivažinėjo traukinuku natūralioje Burdsittenso pelkėje   ir apžiūrinėjo joje gyvenančią florą ir fauną. Aplankė senovinių automobilių muziejų.

          Smagu dalyvauti projekte, kuris išsiskiria savo naujais veiklų organizavimo metodais, programos aktualumu ir gera vadyba. Ir dar- šaunu, kad tokie projektai sujungia į vieną veiklos grupę Lietuvos verslo ir profesinio mokymo institucijų žmones. Taip praktinės žinios greičiau priartėja prie teorijos. Taigi sakome: ,,Sveiki atvykę į kaimo turizmo sodybą!“