Dalyvavimas projektuose – puiki galimybė įgyti tarptautinės patirties

VšĮ Kelmės profesinio rengimo centro mokinių stažuotė Vokietijoje

 

     2010 metais VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla pasirašė  tarptautinę sutartį dėl dalyvavimo Leonardo da Vinči programos mobilumo projekte ,,Profesinis tobulėjimas be sienų“, Nr. LLP-LdV-IVT-2010-LT-0411, kuriame mūsų centras dalyvavo partnerio teisėmis.

Projekto įgyvendinimui buvo gauta EU  dotacija po 14 253 eurų. Projekto rengėja ir dotacijos gavėja buvo VšĮ Raseinių technologijos ir verslo mokykla.  Lietuvos partneriai- Kėdainių ir VšĮ Kelmės profesinių centrų bei Varėnos ir Smalininkų profesinių mokyklų  mokiniai.

Projektas buvo naudingas ne tik tiesioginiams paramos gavėjams, bet ir visų mokyklų besimokantiesiems bei pedagogams. Pritaikant užsienio šalių patirtį, įgytas šiuolaikines mokymo technologijas, buvo galima patobulinti ugdymo procesą, perduoti mokiniams tiesiai iš lūpų į lūpas praktikos dalyvių išgyvenimus ir įgytas patirtis.

Projekte ,,Profesinis tobulėjimas be sienų“ Nr.  LLP-LdV-IVT-2010-LT-0411 pirmą kartą dalyvavo 10 staliaus specialybės mokinių.  Stažuotės metu projekto dalyviai tobulino praktinius įgūdžius- dirbo moderniomis staklėmis ir naujomis medžio apdirbimo linijomis, susipažino su kitokia darbo ir gyvenimo kultūros samprata, turėjo galimybę dalyvauti kitos profesinės sistemos bei darbinės aplinkos veikloje ir gauti tos veiklos tarptautinius įvertinimus.  Jiems buvo sudarytos sąlygos įgyti naujų gebėjimų ir kompetencijų  apdailos ir stalystės srityse, nauju aspektu pažvelgti į savo profesiją, tobulėti kaip asmenybėms. Praktikantai susipažino su šalies statybos darbų naujomis technologijomis ir reikalavimais, įgijo  lingvistinės - kultūrinės  patirties.

Dalyviai džiaugėsi,  suteikta proga padirbėti su Auto-CAD programa,  pasirinkti darbo metodus paviršiaus dizainui, daryti brėžinius atskiroms baldų detalėms. Įdomios ir naudingos buvo dalykinės ekskursijos į Flöha baldų fabriką, medžio apdirbimo įmonę. Net laisvalaikis buvo siejamas su specialybe. Staliai pabuvojo pramonės muziejuje, DAETz-centre ( medžio drožinių iš  5-ių pasaulio kontinentų muziejuje), kuris paliko nepamirštamą įspūdį.

            Praktikantus globojo, mokė ir jiems padėjo nuoširdūs, tarptautinės praktikos patirties turintys žmonės. Stažuotės eiga ir rezultatai tenkino dalyvių poreikius. Jie įgijo naujos profesinės patirties, dirbo su modernia įranga, susipažino su staliaus darbo specifika Vokietijoje ir šiai profesijai ten keliamais reikalavimais.

Projekto rezultatas – ne tik nauji profesiniai įgūdžiai ir nauja darbo organizavimo samprata, bet ir nauja mobilaus gyvenimo būdo patirtis: kelionė lėktuvu, neįprastos gyvenimo ir darbo sąlygos, nepažįstami   žmonės – visa tai skatina daugiau pasitikėti savimi, moko priimti savarankiškus sprendimus, padeda geriau suprasti kitus žmones, ugdo gebėjimą greičiau ir be streso adaptuotis naujoje aplinkoje.

Tarptautiniai projektai yra pati geriausia užsienio kalbos mokykla, kalbos žinių gilinimas vyksta natūralioje kalbinėje aplinkoje ir natūraliose situacijose.

Svarbi ir pažintinės-kultūrinės veiklos galimybė. Priimanti organizacija ne tik užtikrino geras praktikos ir gyvenimo sąlygas, bet ir suteikė puikią progą susipažinti su Vokietijos istorija, kultūra, tradicijomis ir papročiais. Savaitgaliais buvo organizuotos ekskursijos po regiono  apylinkes ir  miestus. Projekto dalyviai aplankė Drezdeną ir jo garsųjį Zwinger rūmų ansamblį, nuostabaus grožio Frauenkirche bažnyčią, senamiestį. Jie pabuvojo mugių mieste Leipcige, baltojo aukso – porceliano parodoje Maisene, Augustusburg medžioklės, motociklų, karietų ir viduramžių kankinimo įrankių muziejuose.

            Praktinė veikla vyko iki 16 valandos. Po darbo buvo galima išbandyti aktyvaus poilsio teikiamus malonumus. Praktikantai galėjo nemokamai naudotis bilijardo, baulingo ir treniruoklių salėmis, teniso, tinklinio aikštynais, dviračiais, diskotekų sale ir poilsio kambariais su audio ir video aparatūra.

            Palaikyti ryšius su artimaisiais ir  mokykla, pasidalinti įspūdžiais buvo galima apsilankius informaciniame centre, kur internetas neribotai ir nemokamai veikė net iki 22 valandos. Praktikantų paslaugoms tarnavo nemokama  moderni skalbykla, filmų nuomos punktas.

            F+U tai tarptautinė įmonė, čia stažuojasi įvairių specialybių moksleiviai iš įvairių šalių. Projekto dalyviai susipažino ir smagiai leido laiką su ispanų, kinų,čekų, vengrų, Malaizijos ir Tailando jaunimu. Po stažuotės, iškilmingų pietų metu, buvo įteikti sertifikatai.
Visi  dalyviai gavo Europass mobilumo dokumentus, kurie galioja visoje Europoje.
         Dalyviai džiaugėsi tuo, kad  Leonardo da Vinči programos dėka turėjo galimybę susipažinti ne tik su staliaus profesijos perspektyva Vokietijoje, bet ir su  šalies kultūra, gamta, istorija; pakeliauti, pažinti kitų šalių žmones. Dauguma moksleivių panašiuose projektuose dalyvautų dar  ir dar kartą.

      Aldona Vinčienė, projektų vadovė